Mistrzostwa Kuźni Open Water!

 

Znamy najlepszych pływaków w naszym klubie OPEN WATER! Na J. Dziekanowskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Kuźni Open Water. Zapraszamy na relację! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W maju zorganizowaliśmy wyścig kolarski, w którym wyłoniliśmy najlepszych kolarzy. Wtedy nasi zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas, na dystansie 15km w Kampinosie. Przypomnijmy: najlepsza wśród pań była Ewelina Szabelska, a wśród panów - Marek Zapalski. W środku sezonu triathlonowego powtórzyliśmy rywalizację między naszymi zawodnikami, tym razem na wodach otwartych. 

Mistrzostwa Kuźni Open Water rozegrane zostały po raz pierwszy. W sobotni poranek spotkaliśmy się na J. Dziekanowskim na terenie Wake Parku Łomianki. Główny wyścig odbył się na dystansie 950m, a osoby które dopiero rozpoczynają karierę triathlonową mogli wybrać dystans o połowę krótszy. Celem naszych zawodów było wyłonienie najlepszych pływaków open water w Kuźni Triathlonu. Jak się okazało była to też świetna okazja do zdobycia nowego doświadczenia - zwykle po pływaniu wskakujemy na rowery, tym razem do końca można było płynąć na pełnych obrotach. 

Start pań zaplanowany był na godzinę 10:00. Przed startem zawodniczki zostały przedstawione, po czym wskoczyły do wody i ustawiły się na linii startu. Wyścig odbywał się na dwóch pętlach o długości ok. 475m. Po starcie od razu od reszty stawki oderwała się Marta Otto, która wyraźnie tego dnia miała chęć na rozdanie kart w wyścigu. Z tyłu uformowała się trzyosobowa grupka składająca się z Kasi Jonio, Małgorzaty Brzozowskiej oraz Ewy Bodio Ziółkowskiej. W tym składzie dziewczyny przepłynęły pierwsze okrążenie. Duże znaczenie miała nawigacja - mniejsza liczba startujących, mniejsze boje oraz mocno świecące słońce. To wszystko utrudniało płynięcie na wprost. Wraz z upływem dystansu różnice pomiędzy dziewczynami powiększały się. Pierwsza do mety pewnie dopłynęła Marta Otto, druga była Kasia Jonio, a na trzecim stopniu podium stanęła Gosia Brzozowska. Poniżej prezentujemy pełne wyniki naszych pań. Obok czasu z zawodów podajemy ostatni wynik z testu na basenie na 400m:

Wyniki Kobiet
Msc Imię i Nazwisko Czas Test
400m
1 Marta Otto 15:27 7:01
2 Katarzyna Jonio 16:47 7:26
3 Małgorzata Brzozowska 17:21 7:40
4 Ewa Bodio Ziółkowska 17:44 7:30
5 Edyta Przybojewska 19:07 8:20
6 Urszula Jędryszka 20:44 9:43
475m
1 Natalia Budna Janowska 9:55 9:25
2 Malwina Łączyńska 10:38 -

Po starcie pań przyszedł czas na wyścig mężczyzn. Do startu zgłosiło się 17 panów. Rywalizacja zapowiadała się znakomicie i nie zawiedliśmy się. Podobnie jak u pań, przed startem wszyscy panowie zostali przedstawieni, po czym ustawili się na linii startu. Punktualnie o 10:30 padł sygnał do startu. Bardzo mocno wystartował Robert Janiga, który w ostatnim czasie postawił na trening pływacki. Szybko w nogi wpłynął mu Piotr Dudziński, dalej był Szczepan Śliwiński i Marcin Zięba. Ta czwórka oderwała się od reszty stawki. Piotr Dudziński szybko wyprzedził Roberta i oderwał się od stawki. Na prowadzenie w grupie pościgowej wyszedł Marcin Zięba, który starał się trzymać w niewielkiej odległości od Piotrka Dudzińskiego. Piotrek pewnie (tak by się mogło wydawać) zmierzał po zwycięstwo w wyścigu. Po pierwszej pętli pierwszy był Piotrek dalej był Marcin, Robert oraz Szczepan. Piotrek po fatalnym nawigowaniu zaczął tracić uzyskaną przewagę, na przedostatniej prostej pogubił się i spadł na czwartą pozycję! Do mety jako pierwszy dopłynął Marcin Zięba, drugi był Robert Janiga, a tuż za nim Szczepan Śliwiński. Poniżej prezentujemy pełne wyniki mężczyzn. Obok czasu z zawodów podajemy ostatni wynik z testu na basenie na 400m:

Wyniki Mężczyzn
Msc Imię i Nazwisko Czas

Test

400m

1 Marcin Zięba 12:51 6:05
2 Robert Janiga 12:56 6:02
3 Szczepan Śliwiński 13:00 6:03
4 Piotr Dudziński 13:10 -
5 Adam Szałucha 15:23 6:55
6 Marcin Nowak 15:41 7:08
7 Tomasz Raczyński 15:45 7:48
8 Tomasz Jonio 15:57 6:28
9 Czarek Brzozowski 16:8 8:03
10 Krzysztof Bogucki 18:06 7:43
11 Jakub Folga 18:37 8:57
12 Sebastian Popiołek 18:43 -
13 Marek Parzydło 18:56 11:08
14 Konrad Stawicki 19:13 8:45
15 Michał Wengierow 19:39 10:21
16 Paweł Pietranik 20:13 9:42
475m
1 Mateusz Wyszyński 9:38 -

Na specjalne wyróżnienie zasługuje wynik Marcina Zięby. Marcin tydzień temu ukończył Ironmana podczas zawodów w Poznaniu. W środę dokonał innego historycznego wyczynu w życiu naszego klubu - uczestniczył we wszystkich treningach pływackich w tym sezonie! Łącznie daje to 82 treningi pod rząd! Jest doskonałym przykładem, że ciężka praca przynosi efekty! Marcin rozpoczął przygodę z Triathlonem w 2014 roku. Wtedy na pływaniu podczas 1/2 IM uzyskał czas: 36:53 (Poznań), w 2015 podczas zawodów w Gdyni 33:48, w tym roku w Suszu było to już 31:14! Dla porównania Robert Janiga już w 2014 roku podczas zawodów 1/2 IM na Majroce popłynął 30:26, a Szczepan Śliwiński 31:29 na 1/2 IM w Gdyni.

Po wyścigu mężczyzn nastąpiła dekoracja. Pierwsza trójka w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn otrzymała specjalnie przygotowane na tą okoliczność puchary oraz nagrody rzeczowe. Zaproszenie na lunch do restauracji "Nasze Bistro", Kuźniowy ręcznik oraz wizytę u fizjoterapeuty!

Partnerami naszych zawodów byli:

Gabinet Remedy Mateusza Wyszyńskiego - nasz fizjoterapeuta udzielał konsultacji podczas trwania zawodów oraz przygotował zaproszenia do swojego gabinetu dla najlepszych!

Restauracja "Nasze Bistro" mieszcząca się w Warszawie przy ulicy Chłodnej 48, przygotowała pięć podwójnych zaproszeń na lunch! Bardzo dziękujemy! Podziękowania należą się również wszystkim startującym, kibicom oraz sędziom tych zawodów! SIŁA! 

FILM: https://youtu.be/di7Y8ydAekE

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska

nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet barbour paris barbour paris barbour paris barbour paris barbour paris piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack woolrich outlet online piumini woolrich outlet moncler outlet online moncler outlet piumini moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet online peuterey outlet cheap oil paintings pop canvas art