Lecim na Szczecin - Kuźnia Tour Vol.2

 

Zapraszamy na drugą edycję Kuźnia Tour. Tym razem naszym celem będzie Szczecin!

 


 

 

 

Start zeszłorocznej wyprawy nad morze

Gdzieś pomiędzy Warszawą a Płockiem

Miejsce pierwszego postoju - Płock

Starówka w Inowrocławiu

Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu

Grupa A na zjeździe

Kuźnia Tour na mecie w Gdyni 2016

Kuźnia Tour - to propozycja wyjazdów rowerowych podczas których przemieszczamy się z punktu A do punktu B. W zeszłym roku naszym celem była Gdynia - 24 osoby wybrały się w trasę o długości 500km z Warszawy oraz Poznania do Gdyni. Po drodze zatrzymaliśmy się w Płocku, Toruniu oraz na Kaszubach. Pełną relację z ubiegłorocznego Kuźnia Tour możecie przeczytać TUTAJ

Kolejne wyzwanie jakie wam rzucamy to trasa z Warszawy lub Poznania do Szczecina Każdego dnia do pokonania będzie od 110 do 220km. Kolarzom na trasie będzie towarzyszyć samochód asekuracyjny w którym będą transportowane torby uczestników,   będzie to również mobilny punkt odżywczy. Po przyjechaniu do miejsca postojowego, nastąpi zakwaterowanie, wspólny posiłek oraz wieczorny odpoczynek. Następnego dnia po śniadaniu, wyruszymy na kolejny etap Kuźnia Tour. 

Przebieg trasy:

Grupa Data Etap Trasa Dystans
B 25.08.2017 I Warszawa-Płock 114km
26.08.2017 II Płock-Inowrocław 121km
27.08.2017 III Inowrocław-Wałcz 169km
28.08.2017 IV Wałcz-Goleniów 148km
A 26.08.2017 I Warszawa-Inowrocław 237km
27.08.2016 II Inowrocław-Wałcz 169km
28.08.2016 III Wałcz-Goleniów 148km

Trasa Przejazdu


Przejazdy będą miał charakter przejażdżki (easy ride-nie treningu), po drodze zaplanowane zostały postoje w interesujących miejscach (coffe break). Podzieleni będziemy na dwie podgrupy. Każda będzie miała przypisanego trenera. Przewidywana średnia prędkość na etapie to ok 27km/h w gr. B oraz 31km/h w Gr. A. Pomiędzy etapami oraz na trasie w zależności od samopoczucia będzie można zmieniać grupę. 

Nocleg w Płocku oraz Inowrocławiu będzie w pobliżu starego miasta, które wieczorem posłuży nam jako miejsce odprężenia oraz wspomnień z etapu. Podczas pobytu w Wałczu zatrzymamy się w Centralnym Ośrodku Sportu położonym nad jeziorem. 

W poniedziałek po przyjeździe do Goleniowa, zaplanowane jest odprężenie i odświeżenie na pływalni (z saunami, jacuzzi) oraz wspólny posiłek i podsumowanie wyjazdu. W drogę powrotną do Warszawy udamy się samolotem rejsowym o 19:10 z lotniska oddalonego o 5km od miejsca przyjazdu. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 20:20. Grupa Poznańska odjedzie pociągiem o godzinie 17:35. 

Często zadawane pytania:

 • Nigdy nie przejechałem/am takiego dystansu czy dam radę?
  Na przejechanie etapu mamy cały dzień, szybkość zmęczenia zależy od tempa oraz nastawienia. Kiedy nastawiamy się na 50km trening po 40km jest nam już ciężko. Kiedy nastawiamy się na 150km ciężko zaczyna się robić dopiero po 100km. Umiarkowane tempo oraz postoje będą pomagać w lepszej tolerancji długiej przejażdżki. 
 • Jak się przygotować do Kuźnia Tour?
  Wystarczy jeżeli w ciągu tygodnia przejeżdżasz od 70 do 150km (nie na jednym treningu). To wystarczy aby w dobrej formie pokonać całą podróż. Jeżeli jeździsz mniej, musisz się liczyć z tym że ciało nie jest przygotowane do tak długich przejażdżek co będzie skutkowało dyskomfortem. 
 • Co jeżeli będzie padał deszcz?
  Bierzemy pod uwagę taką ewentualność, jednak Kuźnia Tour zawsze osiąga swój cel. Możliwe są delikatne zmiany godziny wyjazdów, jednak bez względu na warunki atmosferyczne będziemy musieli pokonać całą drogę. 
Koszt wyjazdu:
  Do 30.04.2017 Po 30.04.2017
IV Etapy Warszawa 799zł 899zł
III Etapy Warszawa 599zł 699zł

Cena zawiera:

 • 2 lub 3 noclegi ze śniadaniem
 • Przewóz rzeczy podczas etapu oraz z powrotem do Warszawy
 • Asekuracja samochodu podczas etapu
 • Okolicznościowy gadżet
 • Opiekę trenera podczas treningu
 • Napoje oraz przekąski podczas etapu
 • Przelot na trasie Szczecin-Warszawa
 • Kolacja w COS Wałcz

Potwierdzeniem zapisania się na wyjazd jest wpłata zaliczki w wysokości 300zł w terminie 7 dni od daty zgłoszenia przez formularz. Osoby z Poznania dodatkowo powinny zakupić bilet powrotny na pociąg. 

UWAGA aktualnie osiągnęliśmy limit przewidzianych miejsc. Można się zapisać na listę rezerwową.

Link do zapisów

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska