GIT Elbląg

Elbląg to lokalizacja trzeciej odsłony zawodów Garmin Iron Triathlon.

Elbląg to lokalizacja trzeciej odsłony zawodów Garmin Iron Triathlon. Zawody w Elblągu odbyły się dopiero po raz drugi. Rok temu to tutaj gościł finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Pływanie odbywa się w Kanale Elbląskim - pierwszą część zawodnicy płyną z nurtem, następnie powrót jest pod prąd - niewielki prąd. Strefa zmian usytuowana jest na bulwarze wzdłuż Kanału. Wszystko to wygląda bardzo atrakcyjnie, było również bardzo dużo kibiców. Cześć kolarska to standardowo na zawodach GIT pętla 22,5km. Bieganie odbywało się po starówce Elblągu - trzeba przyznać bardzo ładnej.

Najszybszy z Kuźniowiczów na mecie zameldował się Piotr Dudziński który pewnie wygrał swoją kategorie wiekową. Dariusz Epelbaum był trzeci w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet, Marta Otto z bardzo dobrym czasem 2:31 zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej. Kasia Borek zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej! W barwach Kuźni po raz kolejny startował Krzysztof Wieszczek który poprawił swój poprzedni wynik na 1/4 IM o 10 minut! Wyniki wszystkich Kuźniowiczów prezentujemy poniżej:

1  Jakub Janiszewski 8:07 2:16 44:37 1:13 24:01 1:20:32

W ramach Garmin Iron Triathlon prowadzona jest również klasyfikacja klubowa - po trzech seriach GIT dalej jesteśmy na prowadzeniu z 40 minutową przewagą nad Labosport Team.

Wyniki drużynowe
1/4 IM
Msc Drużyna Czas
1 Kuźnia Triathlonu 25:09:20
2 Labosport team 25:49:06
3 Luft tri team 28:08:44

Przy okazji relacji z zawodów musimy wspomnieć o przykrej sytuacji która miała miejsce podczas części pływackiej. Niestety jedna osoba po długo udzielanej pomocy medycznej na brzegu zmarła. Składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim.