Podsumowanie Sezonu 2017

 

Pod koniec Września jak co roku zorganizowaliśmy oficjalne podsumowanie sezonu. Przedstawiliśmy również kilka planów na przyszły rok! 

 

  

 

 

 

 

Podsumowanie sezonu odbyło się na sali teatralnej Bielańskiego Ośrodka Kultury. Nasza gala podzielona była na trzy etapy: Podsumowanie sezonu, przedstawienie planów na kolejny sezon oraz wręczenie statuetek w naszym plebiscycie "Podkowy Kuźni Triathlonu". Nowością podczas gali był rozszerzony panel 

Sportowo wykonaliśmy kolejny krok w przód. Pod koniec jeszcze 2016 roku udało się osiągnąć to na co czekaliśmy od samego początku... Pierwszy zawodnik Kuźni Triathlonu zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Ironman odbywające się na legendarnych Hawajach. Mariusz Pirek z czasem 9:00:49 podczas Ironman Barcelona wywalczył slot dający możliwość udziału w zawodach na KONA. Zgodnie z wcześniejszą deklaracją - pierwszy Kuźniowicz zdobywający slot na Mistrzostwa Świata na Hawajach otrzymał od nas bilet lotniczy na podróż! Jako drużyna zwyciężyliśmy w najbardziej prestiżowym cyklu imprez triathlonowych w Polsce - Garmin Iron Triathlon. Próbowaliśmy doliczyć się ilu Kuźniowiczów stawało na podium... bez skutku. Na każdych zawodach kilkukrotnie nasi zawodnicy wychodzili podczas dekoracji. 

Wszystkim ważnym wydarzeniom klubowym towarzyszyła profesjonalna otoczka multimedialna. Tutaj jak zwykle na wysokości zadania stanęła Sportografia.pl - Rafał i Beata wielokrotnie gościli na naszych treningach z aparatami. Nasi zawodnicy również wszystkie ważne chwile będą mogli sobie przypomnieć na relacjach filmowych z zawodów, treningów oraz innych Kuźniowych wydarzeń.

Nasi zawodnicy jak co roku mogli korzystać z preferencyjnych warunków podczas zapisywania się na zawody. Nie możemy publicznie zdradzać wszystkich informacji, ale można było dobrze wyjść na tym finansowo a przy niektórych zapisach zaoszczędzić czas i nerwy. Podczas samych zawodów Kuźniowicze mogli liczyć na specjalny doping! Zielone stroje wyróżniają się na trasach triathlonów dzięki czemu od razu wyłapywaliśmy z tłumu naszych zawodników. Przed startem organizowaliśmy również zbiórkę, na których się wzajemnie motywowaliśmy, robiliśmy grupowe zdjęcie i wreszcie głośno krzyczeliśmy: SIŁA!

Dodatkowo w tym roku po raz kolejny zorganizowaliśmy klubowe mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas oraz w pływaniu na wodach otwartych. Nowością w tym roku było nadanie rangi Mistrzostw Kuźni Triathlonu zawodom w Ślesinie w ramach GIT 2017. Podczas zgrupowania zimowego oraz letniego na obóz można było zabrać dzieci które miały własne zajęcia podczas treningów dorosłych.

W tym roku ogłosiliśmy również powstanie projektu Poza Horyzont: Cross Baltic Challenge. 6 Kuźniowiczów w przyszłym roku wyruszy wpław z Polski do Szwecji! Łącznie do pokonania będziemy mieli ok. 180km, a cała wyprawa zajmie nam trzy dni! Będziemy płynąć bez przerwy dzień i noc.

W drugiej części przedstawiliśmy plany na nadchodzący sezon... Nie chcieliśmy za dużo zdradzać dlatego opowiedzieliśmy o tych najważniejszych wydarzeniach.

W nadchodzącym roku wzbogacimy naszą kadrę trenerską o dwóch specjalistów w swoich dziedzinach. Mariusz Wędrychowicz dołączy do naszego zespołu trenerów pływania, gdzie swoim doświadczeniem oraz wiedzą wesprze pozostałych trenerów oraz najbardziej zaawansowane grupy na WUM. Mariusz Wędrychowicz to trener z ogromnym doświadczeniem – pływaniem profesjonalnie zajmuje się już od 31 lat. Aż do 2015 roku pracował praktycznie tylko z zawodnikami wyczynowymi gdzie zdobył ze swoimi podopiecznymi ponad 200 medali na zawodach rangi mistrzowskiej. Obecnie swoją wiedzą dzieli się również z amatorami. Mariola Ślusarska swoją wiedzą podzieli się z naszymi zawodnikami podczas treningów biegowych. To specjalistka w swojej dziedzinie, biega średnie i długie dystanse, ale przede wszystkim wyróżnia się bardzo dobrym podejściem do zawodników.

W przyszłym roku zorganizujemy 8 zgrupowań. 

 • 23.11-26.11.2017 Spała- Konsultacje Pływackie
 • Styczeń 2018 Sz. Poręba - Obóz Zimowy
 • 10.03-17.03.2018 Malaga - Obóz Klimatyczny
 • 06.04-08.04.2018 G. Świętokrzyskie - Konsultacje Kolarskie
 • 26.04-02.05.2018  Majówka Triathlonowa
 • 25.05-27.05.2018 Ślesin - Weekend Triathlonowy
 • 30.06-07.07.2018 Szczyrk - Letni Obóz I
 • 08.07-14.07.2018 Włochy- Letni Obóz II
 • Sierpień - Kuźnia Tour: Wilno

W planach mamy również stworzenie Rady Kuźni Triathlonu stworzonej z naszych zawodników którzy będą mieli realny wpływ na życie klubu. Jak co roku możecie liczyć na nowe klubowe gadżety które dla was przygotowujemy. 

Podkowy Kuźni Triathlonu

Pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w 2014 roku również podczas gali podsumowującej sezon. W głosowaniu brać udział mogą zawodnicy oraz sympatycy Kuźni Triathlonu - łącznie głos oddały 122 osoby. Wszystkim wyróżnionym symboliczne zielone Podkowy. Statuetkę można było otrzymać za osiągnięcia sportowe, ale nie tylko... Tym razem rozpoczęliśmy od zaproszenia na scenę 6 osób - trzech kobiet oraz trzech mężczyzn. Były to osoby które zdobyły najwięcej głosów w kategorii Miss i Mister Kuźni Triathlonu. Zaaranżowaliśmy mini wybory - które składały się z krótkiego quizu oraz pytań otwartych. W trakcie wręczania pozostałych statuetek każdy obecny na sali mógł oddać swój głos na Miss i Mistera Kuźni Triathlonu. 

 1. Debiut Roku - Kobiety
  Lucyna Śliż
  Lucyna debiutowała w tym roku podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Piasecznie na dystansie 1/8 IM gdzie finiszowała z czasem 1:23:09. Lucyna mocno rozpoczęła swoją przygodę z triathlonem zwyciężając w swojej kategorii, na kolejnych zawodach również stawała na podium kolekcjonując puchary, zwieńczeniem sezonu była 1/2 IM podczas Ironman 70.3 Boulder (USA).

 2. Debiut Roku - Mężczyźni
  Marcin Szkuta
  Marcin debiutował podczas zawodów Garmin Iron Triathlon na 1/4 IM w Ślesinie, gdzie finiszował z czasem 2:37:38. Musimy wspomnieć że Marcin w listopadzie 2016 roku dopiero rozpoczynał przygodę z pływaniem, szybkie postępy pozytywnie nastawiły Marcina do trenowania. Docelowym startem Szymona była połówka w Malborku na Castle Triathlon gdzie finiszował z czasem 5:19:07. 
 3. Wpadka Roku
  Jan De Groot

  To kategoria dla osób którym przydarzyły się dość nietypowe historie, ale mogły spotkać każdego z nas. Janek przygotowywał się do zawodów na pełnym dystansie Ironman Frankfurt. Wszystko przebiegało bezproblemowo aż do dnia startu... kiedy Jan obudził się w jednym z hoteli, okazało się że ma 5 minut do startu. Oczywiście było to stanowczo za mało czasu aby dojechać na miejsce startu. Organizatorzy pozwolili wziąć udział Janowi w części kolarskiej oraz biegu.
 4. Wynik Roku
  Marcin Zięba

  W tej kategorii wybieraliśmy osobę która uzyskała najlepszy rezultat na zawodach. Stawka była bardzo wyrównana i do samego końca nie było wiadomo kto zgarnie tą nagrodę. Zwycięzcą tej kategorii został Marcin Zięba który finiszował na pełnym dystansie w Poznaniu z czasem 9:35:19
 5. Zawziętość Roku
  Katarzyna Jonio
  W tej kategorii wybieraliśmy Kuźniowicza który wykazał się specjalną zawziętością w ciągu roku. Nominowani zostali prawdziwi tytani mijającego sezonu. Zwyciężyła Katarzyna Jonio która podczas zawodów w Suszu upadła na części kolarskiej, do końca zawodów nie poddała się walcząc o jak najlepszy wynik. Po zawodach okazało się że Kasia ma pękniętą kość ręki...
 6. Sukces Roku
  Mariusz Pirek
  Ten rok przebiegał w wiele wyjątkowych osiągnięć sportowych. Joanna Sołtysiak zwyciężyła w Malborku na dystansie 1/2 IM podczas Mistrzostw Polski. Ostatecznie statuetkę za tą kategorie zgarnął Mariusz Pirek za zdobycie slota na Mistrzostwa Świata Ironman. 
 7. Wydarzenie Roku
  Marcin Nowak - Wygrywa Samochód!
  Najwięcej głosów w tej kategorii zdobył Marcin Nowak, który podczas finałowej edycji Garmin Iron Triathlon poprawnie wytypował wynik 200 setnej osoby na mecie i wziął udział w walce o samochód! Kilkanaście minut później siedział już w aucie z kluczykami! Poradził sobie z konkurencją przygotowaną przez organizatorów równie dobrze, co z trasą triathlonu tego dnia. 
 8. Progress Roku
  Marta Otto
  Marta w tym roku miała bogaty kalendarz startowy, nie przeszkodziło jej to w pokazaniu fantastycznej formy. Na dystansie 1/2 IM zanotowała ponad godzinny progres, a zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu był debiut na pełnym dystansie z czasem 11:18:16.

 9. Zaskoczenie roku
  To kategoria w której nie daliśmy zawodnikom odpowiedzi do wyboru, chcieliśmy dowiedzieć się co oni uważają za największe zaskoczenie mijającego sezonu. Zawodnicy byli naprawdę twórczy. Zaprezentujemy kilka ciekawych odpowiedzi: Atmosfera na każdym treningu, Kuźnia wszędzie, Progres pań!, Remont INFLANCKIEJ, nowe bluzy, Ilość zielonego koloru na pudłach, Atmosfera panująca w klubie, Ze można brać udział w zawodach co tydzień, Motywująca rywalizacja podczas testu pływackiego, Tak, schudłam po treningach, Poznałem fajna dziewczynę na treningu, Mój debiut I to że tak mi wszystko wyszło!, Nigdy nie przypuszczałem że triathlon stanie się tak wspaniałą rozrywką nie tylko dla mnie ale i dla całej kochającej kibicującej rodziny, Moja forma, Udało mi się wbić w piankę:)
  Najczęściej powtarzającą się odpowiedzią była jednak... ciąża trenerki :)
 10. Mister Kuźni Triathlonu
  Mariusz Pirek
 11. Miss Kuźni Tirathlonu
  Dorota Iwaszko

Poza kategorią wybraliśmy również imprezę która najbardziej spodobała się naszym zawodnikom - były to zawody Susz Triathlon.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za obecność i za cały mijający sezon!

Zdjęcia: Sportografia.pl

SIŁA

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska