Finał Garmin Iron Triathlon w Augustowie!

Sezon Triathlonowy w sezonie 2018 powoli zmierza ku końcowi, za nami finał cyklu Garmin Iron Triathlon - czyli imprezy w której startowało najwięcej naszych zawodników w mijającym sezonie!

Garmin Iron Triathlon

Garmin Iron Triathlon to najstarszy cykl imprez triathlonowych w Polsce. W tym roku w ramach cyklu odbyła się rekordowa ilość imprez zaliczanych do całej serii bo aż 7! Po kolei startowaliśmy w Płocku, Ślesinie, Elblągu, Stężycy, Piasecznie, Gołdapi i teraz przyszedł czas na finał w Augustowie. Podczas całego cyklu zawodnicy mieli do wyboru dystans 1/4 lub 1/8 IM - dodatkowo w Płocku, Elblągu oraz Gołdapi można było ścigać się na dystansie 1/2 IM.

W Augustowie zawody w serii GIT odbywały się po raz pierwszy. Jednak wcześniej Labosport organizowało tutaj zawody w ramach cyklu Elemental Triathlon Series. W Augustowie dobieg z jeziora do strefy zmian był wyjątkowo krótki, trasa rowerowa miała bardzo dobrą nawierzchnię jednak lekko pofałdowana, podobnie jak trasa biegowa. Podczas zawodów mocno padało, a temperatura spadł do ok. 14 stopni. W Augustowie miała rozstrzygnąć się również klasyfikacja generalna całego cyklu dlatego zawodnicy walczyli o każdą sekundę - jak się później okazało, słusznie.

Na dystansie 1/4 IM Katarzyna Jonio i Jakub Kociołowicz oraz Beata Osiecka zajęli drugie miejsca w kategorii wiekowej. Debiutująca na tym dystansie Iza Worsztynowicz zgarnęła statuetkę za trzecie miejsce! Na dystansie 1/8 IM trzecie miejsce OPEN zajęła Emilia Domańska, Agata Sachmata była druga, a Ania Uusisaari zajęła trzecie miejsce wszystko w swoich kategoriach wiekowych.

Marcin Szkuta 17:15 1:36       DNF

Nasi zawodnicy licznie gościli na podium podczas nagradzania za cały cykl Garmin Iron Triathlon! Jakub Kociołowicz oraz Krzysztof Kuter razem stali na podium podczas nagradzania kategorii M35. Katarzyna Jonio zajęła trzecie miejsce OPEN, Marta Otto była druga w swojej kategorii tuż za Kasią Jonio! Na 1/8 IM Emilia Domańska była trzecia OPEN, a Ania Uusisaari z niewielką stratą zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. Aleksandra Kociołowicz dzięki bardzo silnej kategorii (wszystkie panie z tej kategorii zdominowały klasyfikacje open) zgarnęła statuetkę za trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyliśmy po raz kolejny jako Kuźnia Triathlonu!

2 Labosport Polska 68:11:48

Podczas finału Garmin Iron Triathlon zawodnicy mają możliwość wygrania samochodu Peugeot 3008! Rok temu samochód wygrał Marcin Nowak - zawodnik naszego klubu. W tym roku bardzo blisko zwycięstwa była Agata Sachmata - w wielkim finale zajęła drugie miejsce i zgarnęła nagrodę pocieszenia - zegarek firmy Garmin. Aby dostać się do finału należało wytypować wyniki 150 osoby na mecie. Trzy osoby które były najbliżej tego wyniku stawały do walki w wielkim finale - zasada była prosta: kto pierwszy ten lepszy! Należało założyć i zasznurować buty sportowe, założyć przednie koło w rowerze, włożyć do torby 10 żeli oraz ubrać na rękę zegarek sportowy - zwyciężała najszybsza osoba.

Triathlon Przechlewo

Nasi zawodnicy rywalizowali w sobotę również w Przechlewie. DO wyboru były dwa dystanse: 1/2 Ironmana oraz 1/8 Ironmana. W niedziele odbędą się zawody na dystansie 1/4 IM. Magdalena Wiśniewska pewnie zwyciężyła w rywalizacji kobiet a jej siostra Natalia zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

1/8 IM
Rafał Paczkowski 7:40 3:23 36:37 1:33 21:27 1:10:40
Magdalena Wiśniewska 6:58 3:14 39:40 1:40 22:21 1:12:32
Grzegorz Łukaszczuk 9:03 4:44 38:44 0:50 20:19 1:16:32
Natalia Wiśniewska 6:58 4:21 41:05 2:38 28:14 1:23:16
Dorota Kuźma 12:23 4:22 40:52 1:51 25:35 1:25:03

W niedziele zawodnicy rywalizowali na dystansie 1/4 IM. Po raz kolejny wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Wiśniewska! Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich Kuźniowiczów startujących w Przechlewie:

1/4 IM
Magdalena Wiśniewska 13:43 3:25 1:18:40 1:33 47:26 2:24:47
Andrzej Hołub 21:48 5:10 1:15:49 1:58 46:25 2:31:10
Piotr Kasprzak 19:51 4:41 1:23:24 1:27 1:01:33 2:50:56
Beata Wiśniewska 21:33 4:38 1:31:37 2:23 1:05:21 3:05:32

Silesiaman Katowice

W Katowicach odbyła się ostatnia edycja cyklu Silesiaman. Zawodnicy mieli do wyboru dystans 1/2, 1/4 i 1/8 IM. Wcześniej w ramach cyklu zawodnicy rywalizowali w Wiśle, Katowicach, Pszczynie, Opolu oraz Żywcu. Na podium po raz pierwszy stanął Michał Gruszka rywalizujący na dystansie 1/2 Ironmana, na dwukrotnie krótszym dystansie na podium stanęła Agnieszka Paul.

Triathlon Kraśnik

W Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Polski Elity oraz AG na dystansie Olimpijskim. Dodatkowo rozgrywane były starty na sprincie oraz supersprint. W swojej kategorii wiekowej na olimpijce Edyta Macuba zajęła drugie miejsce i tym samym została Vice Mistrzynią Polski na dystansie olimpijskim w AG!

Olimpijka
Edyta Macuba 35:53 2:15 1:19:33 1:48 49:03 2:48:32

Triathlon Ziemi Sandomierski

W Sandomierzu odbył się już 10 triathlon ziemi sandomierskiej. To niewielka impreza w bardzo malowniczych terenach. Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Małgorzata Brzozowska zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Paweł Wojewoda zajął 4 miejsce w swojej kategorii. W ramach zawodów rozgrywane były Mistrzostwa Polski Lekarzy - tutaj Paweł był bezkonkurencyjny i zgarnął pierwsze miejsce!