Mistrzostwa Świata 70.3, Nieporęt, Półmaraton

Mimo że mamy już wrzesień imprez triathlonowych wciąż nie brakuje, w sobotę wspieraliśmy mentalnie Agnieszkę która rywalizowała na Mistrzostwach Świata 70.3

Mistrzostwa Świata 70.3

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Świata na dystansie 70.3 w Południowej Afryce w Porth Elizabeth. Na zawody nie było prowadzonej otwartej rejestracji, aby wystartować trzeba było zawalczyć o slota na jednej z imprez z logo IM, np. Ironman 70.3 w Gdyni. Nasz klub na zawodach reprezentowała Agnieszka Fijołek-Warszewska która zdobyła slota podczas zawodów w Fińskim Lahti. Mistrzostwa Świata na połówce odbywają się rotacyjnie - czyli jak w zdecydowanej większości dyscyplin. Mistrzostwa Świata na pełnym dystansie odbywają się na legendarnej wyspie Kona na Hawajach - niezmiennie od wielu lat.

W sobotę rywalizowały kobiety, a w niedziele panowie. Podczas startu pań warunki były zdecydowanie trudniejsze, u panów w niedziele pogoda była zdecydowanie lepsza mimo lekkiego deszczu - widać to po wynikach elity pań oraz panów. U kobiet pierwsza Daniela Ryf uzyskała czas powyżej 4 godzin. Trasa kolarska była pagórkowata z łącznym przewyższeniem 1177m. Pływanie odbywało się w Oceanie - który okazał się łaskawy i był dość spokojny.

Agnieszka zajęła 71 miejsce w swojej kategorii na 182 startujące. To był pierwszy start Agnieszki na zawodach tej rangi.

Uwaga: Jeżeli oglądasz wyniki na telefonie obróć ekran poziomo

Wyniki MŚ 70.3
Imię i Nazwisko Pływanie T1 Rower T2 Bieg Meta
Agnieszka Fijołek 43:10 4:56 3:06:42 3:34 1:48:57 5:47:17

Seidorf Mountain Triathlon

Zawody odbyły się w sobotę w Karkonoszach i są nową pozycją na mapie Polskich triathlonów. Odbyły się na dość nietypowym dystansie: 500m pływania, 50km na rowerze oraz 5km biegu. Trasa kolarska prowadziła z okolic Jeleniej Góry do Borowic - łącznie 920m przewyższeń i koniec ok 300m wyżej niż start. Trzecie miejsce open zajęła Dorota Kuźma jedyna nasza reprezentantka na tych zawodach.

Imię i Nazwisko Pływanie Rower Meta
Dorota Kuźma 13:06 2:06:25 2:34:53

Półmarton Praski

W sobotę odbyła się kolejna edycja Półmaratonu Praskiego. Organizatorzy podobnie jak w ubiegłym roku zdecydowali się na start wieczorem - aby uniknąć upałów na trasie. Wieczorny start powoduje że jest to dość dobra okazja do bicia rekordów życiowych.

Triathlon Nieporęt

W Nieporęcie odbyła się ostatnia edycja Triathlon Series. Organizacje cyklu od tego roku przejęła firma Labosport Polska. Zawodnicy mieli do wyboru aż trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8IM. Na 1/8 IM Dominika Nowacka zajęła trzecie miejsce open, w swojej kategorii wiekowej Edyta Witkowska oraz Monika Szkuta zajęły drugie miejsce, na 1/4 IM Emilia Domańska była druga open, a Ania Uusisaari druga ale w swojej kategorii - serdecznie gratulujemy!

GreatMan Kościan

W Wielkopolsce odbyła się kolejna edycja Greatman Triathlon Trilogy zawodnicy rywalizowali tu aż na trzech dystansach! Przedstawiamy wyniki naszych zawodników.

Triathlon Kościan
Grzegorz Łukaszczuk 9:10 2:51 37:00 1:35 22:57 1:13:33
Michał Kulesza 18:57 2:42 1:21:37 1:55 57:13 2:42:24

Triathlon Skierniewice

W Skierniewicach odbyły się zawody w dość nietypowej formule: 25km MTB-3,5km kajakiem-5km biegu. Andrzej Dalasiński zajął 10 miejsce wśród 61 startujących.