Ferie w Szklarskiej Porębie!

 

Zapraszamy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby w dniach 27.01-02.02.2019. Jest to data ferii mazowieckich.

 

 

 


Obóz skierowany jest dla wszystkich chętnych niezależnie od poziomu Twojego wytrenowania. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy tak aby każdy znalazł miejsce dla siebie. Podczas obozu wszyscy zawodnicy zostaną objęto profesjonalną opieką przez 2 trenerów Kuźni Triathlonu. Na obozie będą realizowane treningi pływackie (8 treningów), biegowe (1-2 treningi), sprawność ogólna (1 trening) i co najważniejsze zajęcia na nartach biegowych (3 treningi). Nie miałeś nigdy styczności z nartami biegowymi? To żaden problem! U nas będziecie mieli możliwość nauki od zera jak również doskonalenia swoich umiejętności.

Dlaczego Szklarska Poręba?

Biegać można wszędzie, ale są miejsca szczególne dla pasjonatów tego sportu. Jednym z nich jest właśnie Szklarska Poręba - jedno z najlepszych miejsc w Polsce to trenowania biegów. Wyjątkowość Szklarskiej Poręby związana jest z wysokością i klimatem oraz ukształtowaniem terenu. Na wysokości około już od 1000 m n.p.m. panują warunki zbliżone do tych, jakie są na 2000 m w Alpach. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w naszym mieście na obozach kondycyjnych. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo częstej wymiany mas powietrza. Specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska oraz śladowe ilości radonu, który przedłuża młodość i dostarcza sił witalnych.

Jakie są korzyści treningu na wysokości?

Trening wysokogórski bazuje na tym, iż w górach, na wysokości panuje obniżone ciśnienie parcjalne tlenu. Wywołuje ono odpowiedź obronną organizmu mającą za zadanie ochronę przed niedotlenieniem. Mimo tego, że we krwi osoby przebywającej na wysokości znajduje się mniejsza ilość tlenu, to jest on szybciej transportowany do komórek.

Najważniejsze korzyści to:

 • wzrost masy hemoglobiny (odpowiedzialnej za transport tlenu w organizmie)
 • wzrost hematokrytu
 • zwiększenie VO2 max

Korzyści z nart biegowych dla Triathlonisty:

Podczas biegu krokiem klasycznym wykonujemy bardzo zbliżoną pracę którą wykonujemy podczas pływania kraulem. Ruch ten jest też bardzo zbliżony do kroku biegowego. Ale co dają biegówki? Po pierwsze o wiele bardziej łagodnie traktuje stawy a po drugie – znacznie ważniejsze – jest znakomitym treningiem tlenowym dla organizmu, które angażuje do pracy znacznie większą ilość mięśni. Narty biegowe to najprawdopodobniej najlepszy aerobowy sport ze wszystkich możliwych. Nie przez przypadek biegacze narciarscy mają najlepsze parametry wydolnościowe, spośród wszystkich wyczynowych sportowców. Tak o treningu na nartach biegowych wypowiada się Maja Włoszczowska: „Niemal wszystkie kolarski górskie ze światowej elity zimą biegają na nartach, często startują w zawodach. Na nartach biegają także wioślarze, kajakarze i przedstawiciele wielu innych dyscyplin wytrzymałościowych. To mówi samo za siebie... Narty biegowe to rewelacyjny trening zimą. Rodzaj wysiłku jest podobny jak na rowerze, świetnie można zbudować siłę nóg oraz popracować ogólnorozwojowy wzmacniając ręce, plecy, brzuch... Na nartach pracuje całe ciało."

 

 Przykładowy plan dnia:

I dzień

07:00-08:30 Pływanie

09:00 Śniadanie

11:00-14:00 Narty Biegowe

14:30 Lunch

17:00 Pływanie

19:00 Kolacja

20:00-21:00 Wykład

II dzień

8:00 śniadanie

10:30-12:00 Bieg

13:00 Lunch

16:00 Pływanie

18:00 Kolacja

 

Co gwarantujemy?

 • Profesjonalną opiekę trenerską
 • Zakwaterowanie w Hotelu Bornit**** w Szklarskiej Porębie 
 • śniadania i obiadokolacje w formie bufetu oraz lunch
 • W ośrodku: sauna; TV; bilard; WI-FI; Kręgielnia, Bar
 • 8 treningów pływackich
 • Analiza techniki pływackiej połączona z nagrywaniem podwodnym oraz z płyty basenu w jakości HD
 • Fotoreportaż z obozu.
 • 2 wykłady poświęcone treningowi w Triathlonie
 • 5 treningów na polanie Jakuszyckiej
 • 1-2 treningi biegowe w tym jedna wycieczka biegowa

Opieka dla dzieci

Zapraszamy rodziny z dziećmi. Podczas treningów dorosłych zapewnimy zajęcia dla waszych dzieci. Będą to treningi pływackie, gry i zabawy na sali, a także zajęcia na stoku narciarskim oraz narty biegowe. 

 

Koszt wyjazdu
 Opis Pokój 3 osobowy Pokój 2 osobowy
Osoba Trenująca

1599 zł

1749 zł

Osoba Towarzysząca 1099 zł 1249 zł
Dzieci z opieką podczas treningów 6-14 lat 1299 zł Na zapytanie
Dzieci bez opieki podczas treningów 6-14 lat 799 zł Na zapytanie

 

Dodatkowo płatne:
- Parking 15zł/dzień
- Wypożyczenie nart biegowych ok. 15-20zł/dzień
- Pokój jednoosobowy +350zł

Zgłoszenia przyjmujemy pod tym LINKIEM 
Wszystkie pytania prosimy kierować na rafalTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 604-584-593 Rafał Pierścieniak.

Po zapisaniu się wyślemy maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300zł. 

 

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska