Podsumowanie Sezonu 2018

 

Za nami kolejny sezon... Wiele sukcesów, wielkich wydarzeń, i oczywiście początek tworzenia planów na kolejny rok- przeczytajcie co działo się na naszej Gali Podsumowującej Sezon 2019

 Podsumowanie sezonu po raz kolejny odbyło się na sali teatralnej Bielańskiego Ośrodka Kultury. Nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i na gali pojawiło się 70 zawodników wraz ze swoimi rodzinami. Podczas Gali podsumowaliśmy najważniejsze wydarzenia mijającego sezonu - działo się naprawdę dużo! Zdradziliśmy kilka nowości które czekają na naszych zawodników w kolejnym sezonie oraz oczywiście wręczyliśmy statuetki w plebiscycie Podkowy Kuźni Triathlonu 2018.

Mijający sezon to przede wszystkim nasza sztafeta pływacka z Polski do Szwecji - Poza Horyzont: Cross Baltic Challenge. Przypomnijmy że w Lipcu nasi zawodnicy sztafetowo przepłynęli z Polski do Szwecji - 170km wpław przez Bałtyk. Przygotowania do tego wyzwania trwały równo 12 miesięcy. Warto zaznaczyć że projekt stał się ogólnopolski - w wielu nośnikach informacji mogliście przeczytać o naszym wydarzeniu, specjalny reportaż o sztafecie ukazał się w głównym wydaniu Faktów, gościliśmy również w wielu rozgłośniach radiowych, gazetach oraz programie telewizyjnym Atleci. 

W czerwcu nasi zawodnicy w ramach przygotowań do sztafety, ale nie tylko pokonywali wpław Zatokę Gdańską - 6 Kuźniowiczów pokonało trasę z Gdyni na Hel, a jeden Kuźniowiczów trasę z Rewy do Jastarni. Trasa z Gdyni na Hel liczy 17km w linii prostej, z powodów prądów oraz fal ciężko płynąć po najkrótszej drodze dlatego faktyczny dystans był zawsze większy. Warto wspomnieć że wszyscy nasi zawodnicy którzy podejmowali próbę, podołali wyzwaniu. Na filmie poniżej zobaczycie jak wyglądała próba. 

W sierpniu nasz peleton po raz trzeci już wyruszył w drogę w ramach Kuźnia Tour. W poprzednich sezonach dojechaliśmy już do Gdyni oraz Szczecina - w tym roku wyjechaliśmy poza granicę kraju i dotarliśmy do Wilna! 30 osobowa grupa pokonała 600km drogę dzielącą Warszawę i Wilno. Przed wyjazdem zorganizowaliśmy zbiórkę dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie - Polskiej szkole na Litwie przekazaliśmy artykuły szkolne dla Polskiej szkoły oraz paczki dla osób starszych. W Druskiennikach natomiast odwiedziliśmy grób Polskich żołnierzy walczących za naszą ojczyznę na terenach ówczesnej Polski. 

Tydzień po wyjeździe na Litwę, Marta Otto jako pierwsza polka pokonała dystans podwójnego Ironmana. Marta do pokonania miała 7,6km pływania, 360km na rowerze oraz dwa maratony na bieganiu. Marta nie tylko jako pierwsza Polka pokonała ten dystans ale zwyciężyła w całych zawodach! Sukces ten dostrzegły władze Grodziska skąd pochodzi Marta - wręczając specjalne gratulacje podczas sesji rady miasta. 

Po raz kolejny zwyciężyliśmy klubowo w klasyfikacji generalnej całego cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 oraz 1/2 IM. To sukces całej drużyny. Nasi zawodnicy jak co roku mogli korzystać z preferencyjnych warunków podczas zapisywania się na zawody. Nie możemy publicznie zdradzać wszystkich informacji, ale można było dobrze wyjść na tym finansowo a przy niektórych zapisach zaoszczędzić czas i nerwy. Podczas samych zawodów Kuźniowicze mogli liczyć na specjalny doping! Przed startem organizowaliśmy również zbiórkę, na których się wzajemnie motywowaliśmy, robiliśmy grupowe zdjęcie i wreszcie głośno krzyczeliśmy: SIŁA!

Dodatkowo w tym roku po raz kolejny zorganizowaliśmy klubowe mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas oraz w triathlonie podczas serii Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. Nowością w tym roku były Mistrzostwa Kuźni Triathlonu w pływaniu które odbyły się na pływalni Prawy Brzeg.

W drugiej części przedstawiliśmy plany na nadchodzący sezon... 

Wzbogaciliśmy naszą kadrę o nowego trenera... ale o tym przekonacie się głównie na treningach :)

W przyszłym roku zorganizujemy 8 zgrupowań. 

 • 26-29.10.2018 Zakopane - Obóz Biegowy
 • 15.11-18.11.2018 Dadaj - Obóz Pływacki
 • 27.01-2.02.2019 Szklarska Poręba- Obóz Zimowy
 • 17.03-24.03.2019 Majorka- Zgrupowanie Klimatyczne
 • 12.04-14.04.2019  Spała - Weekend Triathlonowy
 • 1.05-5.05.2019 Wałcz- Majówka
 • 24.05-26.05.2019 Ślesin - Weekend Open Water
 • 29.06-6.07.2019 Bieszczady- Obóz Letni
 • 25.07-29.07.2019 Kuźnia Tour: Praga
 • 23.08-25.08.2019 Mini Kuźnia Tour: Kraków

Podczas Gali wybraliśmy również nowe wyzwanie pływackie na przyszły rok ale o tym więcej opowiemy wkrótce :)

Podkowy Kuźni Triathlonu

Pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w 2014 roku również podczas gali podsumowującej sezon. W głosowaniu brać udział mogą zawodnicy oraz sympatycy Kuźni Triathlonu. Wszystkim wyróżnionym symboliczne zielone Podkowy. Statuetkę można było otrzymać za osiągnięcia sportowe, ale nie tylko...  

 1. Debiut Roku - Kobiety
  Izabela Worsztyonowicz
 2. Debiut Roku - Mężczyźni
  Wojtek Polak
 3. Kuźniowa Rodzina Roku
  Robert, Agata, Jacek Sachmata
 4. Pechowiec Roku
  Marcin Szkuta
 5. Sukces Roku
  Marta Otto
 6. Wydarzenie Roku
  Poza Horyzont: Cross Baltic Challenge
 7. Progres Roku
  Dorota Iwaszko
 8. Mister Roku
  Jakub Kociołowicz
 9. Miss Kuźni
  Katarzyna Jonio

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za obecność i za cały mijający sezon!

Zdjęcia: Sportografia.pl

SIŁA

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska