4 proste kroki by stać się człowiekiem z żelaza

                                                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Triathlon (czyli trójbój) jest wszechstronną dyscypliną sportową łączącą trzy konkurencje wytrzymałościowe: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego przed zmianą dyscypliny. Triathlon rozgrywany jest na kilku dystansach, najpopularniejsze to:

  • Sprinterski: 0,75 km pływania / 20 km jazdy rowerem / 5 km biegu
  • Olimpijski: 1,5 km / 40 km / 10 km
  • Half-Ironman: 1.9 km / 90 km / 21 km
  • Ironman: 3.8 km / 180 km / 42,195 km

Triathlon to trudna, ale piękna dyscyplina sportowa z którą każdy może i powinien się zmierzyć.

 

Triathlon jako całość lub rozłożone na części są jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych. Dzięki trenowaniu powyższych dyscyplin możemy zadbać o układ krwionośny i odpornościowy, rozładować codzienne napięcie stresowe i mocno trwale dotlenić organizm. Nie wspominając już o znaczącej redukcji tkanki tłuszczowej.

Wykonaj 4 proste kroki i dołącz do triathlonowej społeczności !

Krok 1: Zdrowie
Czas wysiłku w triathlonie określa charakter dyscypliny jako sport wytrzymałościowy. Zatem warto sprawdzić jak aktualnie wygląda stan naszego zdrowia. Czy nie mamy kłopotów z sercem ?nadciśnienia? a może zbyt wysoki cholesterol? Jeśli lekarz da zielone światło to już połowa sukcesu.

 

Krok 2: Sprzęt
Z uwagi na obecną porę roku, kiedy jest zimno, wieje, pada śnieć należy przejrzeć rzeczy które posłużą nam w celach treningowych. Szczególnie w ujęciu treningu biegowego i kolarskiego. Czapka, rękawiczki to elementarna część wyposażenia. Warstwa odzieży przylegającej do ciała dająca ciepło oraz wierzchnia, która będzie chroniła przed wiatrem, śniegiem lub deszczem. Ostatnie w kolejności, ale najważniejsze są buty. Należy zadbać o swoje nogi, stawy dobierając odpowiednie obuwie.
Kask ochronny oraz rower to podstawa wyposażenia treningu kolarskiego.
Dodatkowo strój kąpielowy, okularki i jesteśmy gotowi do zajęć sportowych.

Krok 3: Czas
Aby trening miał sens i przynosił efekty, a przede wszystkim sprawiał przyjemność trzeba umiejętnie wygospodarować swój czas jaki zamierzamy przeznaczyć na trening. W przypadku triathlonu powinniśmy znaleźć minimum pięć dni treningowych.

 

Krok 4: Klub 
Przynależność do grupy treningowej daje szanse ułożenia bezpiecznego treningu pod określone możliwości danego zawodnika. Ponadto jest okazją do większej mobilizacji i wytrwałości w treningu.

Do zobaczenia podczas triathlonowych zmagań !

Autor:


 

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska