Założyciel i główny trener Kuźni Triathlonu, entuzjasta i pasjonat sportu, bardzo zaangażowany w swoją pracę.


Osiągnięcia  

- Mistrzostwo Polski w Kat. Junior- 2008r.
- III msc w Mistrzostwach Polski
w Kat. U-23 - 2009r., 2010r.  
- Uczestnik Mistrzostw Świata
U-23 -         2010r.      
- Vice Mistrzostwo Polski
w Kat. U-23 - 2011r.      
- Uczestnik Mistrzostw Świata
Sztafet
17 msc Pucharu Azji (KAZ)  
- Uczestnik wielu Pucharów Europy

Kwalifikacje

- Absolwent AWF 
- Instruktor triathlonu      
- Instruktor pływania      
- Instruktor lekkoatletyki

 

 

 

 

 

 

 

       

 

        

 

 

Jako dziesięciolatek trafił do szkoły sportowej, w której rozpoczął przygotowania do pięcioboju nowoczesnego (strzelanie, pływanie, szermierka, jazda konna, bieganie). Rafała zawsze charakteryzowała duża wytrzymałość, dlatego od 2005roku pod okiem Czarka Figurskiego rozpoczął swoją przygodę z triathlonem.Rafał uważa, że triathlon to dyscyplina sportu, w której wszystko zależy od Ciebie. Często powtarza, że tutaj rzadko zdarzają się przypadki, panuje uczciwa zasada - ile dasz, tyle dostaniesz.

W 2010 Rafał został instruktorem triathlonu, następnie poszerzył swoje uprawnienia instruktorskie o pływanie oraz lekkoatletykę. W 2012 r. ukończył studia na warszawskiej AWF. W latach 2010-2013 był członkiem Kadry Narodowej w Triathlonie. Brał udział w licznych imprezach na arenie międzynarodowej m.in. w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców, Mistrzostwach Świata Sztafet oraz licznych Pucharach Europy. Miał przyjemność startowania z Mistrzem Olimpijskim z Pekinu (Jan Frodeno), Mistrzem Świata z Hamburga (Daniel Unger) czy Mistrzem Świata z Lozanny(Tim Don). Na arenie krajowej zawsze meldował się w ścisłej czołówce wyścigów, zdobył wiele medali podczas Mistrzostw Polski. Brał udział w licznych zgrupowaniach Kadry Narodowej zarówno krajowych jak i zagranicznych w tym wysokogórskich.

Obecnie pracuje jako manager i trener w Kuźni Triathlonu. Specjalizuje się w układaniu spersonalizowanych planów treningowych. Ogromną radość i satysfakcję sprawia mu praca nie tylko z ludźmi utalentowanymi sportowo, którzy notują szybki progres swojej formy. Jako trener potrafi również umiejętnie poprowadzić każdego entuzjastę triathlonu umożliwiając mu przejście dłuższej ścieżki zawodniczej. Razem ze swoimi podopiecznymi przeżywa zawody i cieszy się z ich sukcesów. Rafał dodatkowo pracuje z młodzieżą w Uczniowskim Klubie Sportowym G-8, co pozwala mu jeszcze bardziej podnosić poziom umiejętności trenerskich.

 

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska