Zimowy obóz w Szklarskiej Porębie!

 

Nowy rok rozpoczęliśmy od zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Wspólny obóz to okazja do skupienia się wyłącznie na treningu, integracji i odpoczynku w wolnym czasie.  

 

 

 

 Siódmy obóz...

Szklarska Poręba stwarza idealne warunki dla Triathlonistów zarówno latem jak i zimą. To był już siódmy wyjazd sportowy organizowany przez Kuźnie Triathlonu, a trzeci z rzędu zimowy obóz w Szklarskiej Porębie. Podczas noworocznych obozów główny nacisk kładziemy na trening pływacki, korzystając z pływalni w hotelu w ciągu 7 dni udało nam się zrealizować aż 9 treningów pływackich. To często miesięczna objętość realizowana kiedy przebywamy w domu. Jako uatrakcyjnienie treningu triathlonisty korzystamy z nart biegowych- prostej aktywności fizycznej, która angażuje bardzo dużą ilość mięśni. To dodatkowo świetna zabawa, i miło spędzony czas na śniegu. A śniegu było pod dostatkiem, i ciągle padało... to właśnie mikroklimat który panuje w Jakuszycach. 

Pakiety Obozowe

Po raz kolejny duży nacisk położyliśmy na bogaty pakiet obozowy. Pierwszego dnia, podczas wieczornego otwarcia obozu każdy z uczestników otrzymał zielony worek Kuźni Triathlonu z różnymi gadżetami które przygotowywaliśmy od października. Nie lubimy chodzić na skróty, dlatego w pakietach staramy się zawrzeć zawsze coś wyjątkowego. Tym razem każdy został wyposażony w Kuźniową czapkę oraz spodnie dresowe, a także zielony kubek. W pakiecie znalazły się również odżywki partnera odżywczego obozu- Firmy Herbalife oraz zielony bidon. 

W grupie SIŁA

W obozie wzięła udział rekordowa ilość uczestników- 36. Dzięki temu po podziale grup, każdy mógł być pewien że jest w tej właściwej, odpowiedniej dla swojego poziomu. Podczas treningów pływackich grupy liczyły 5-8 osób i było aż 6 poziomów zaawansowania. Tak samo było z innymi dyscyplinami. Liczna grupa to także silne morale. To te chwile kiedy długie treningi nie są monotonne, a dostarczają wiele niezapomnianych wspomnień. 

Kobiety na fali

W życiu Kuźni Triathlonu kobiety mają cały czas swój duży udział. Był to również rekordowy obóz pod względem ilości kobiet na obozie. Aż 40% osób na obozie to były kobiety. Dodamy tylko że najszybsza na basenie była również kobieta. Osobą która ostatnia zdobyła Szrenice (podczas wycieczki biegowej) też nie była kobieta. 

Treningi Pływackie

25m basen znajdował się w hotelu w którym mieszkaliśmy, co znacznie skracało czas potrzebny na trening pływacki. Odbyło się aż 9 treningów pływackich (czasami 2 razy dziennie), podczas treningów skupialiśmy się głównie na technice oraz wytrzymałości. Siłę kształtowaliśmy na nartach biegowych. Grupy początkujące pokonywały ok 800m podczas jednego treningu, a grupy najbardziej zaawansowane kilka razy złamały barierę 3 kilometrów. W przypadku gorszego samopoczucia, można było znaleźć miejsce w inne grupie.

Treningi Narciarskie

Narty biegowe to doskonałe uzupełnienie i urozmaicenie treningu triathlonisty. To aktywność na świeżym powietrzy która uruchamia wiele partii mięśni, które w innym ruchu ciężko aktywować. To też niesamowita zabawa na śniegu. Na treningach narciarskich, podzieleni byliśmy na 4 grupy. Wiele osób miało narty pierwszy raz na nogach, a po pierwszym dniu każdy potrafił biegać. Grupy początkujące na treningu pokonywały średnio 6-8km a grupa zaawansowana nawet do 33km.

Wycieczka Biegowa

Piękne okoliczności przyrody sprzyjają wycieczką w góry. Dodatkowo trafiła nam się idealna pogoda: dużo śniegu, bezchmurne niebo i brak wiatru. Takie warunki dwa razy się nie zdarzają. Wszyscy ruszyliśmy na Szrenicę. Tutaj również byliśmy podzieleni na 4 grupy zaawansowania. Pierwsza podgrupa pokonała marszobiegiem 12km; kolejne 14km; 16km. Grupa najbardziej zaawansowana podjęła próbę zaatakowania Śnieżki. Niestety przegrała z zachodzącym słońcem i po 26km, będąc niespełna 3km od szczytu musiała zejść w dół. Ale jest już cel na przyszły rok!  

Objętości

Plan obozu był wypełniony treningami po same brzegi. W ciągu całego obozu zawodnicy przepłynęli łącznie od 8 do 22km o łącznym czasie 10h. W czasie obozu odbyło się również 5 treningów na nartach biegowych. Tutaj zawodnicy przejechali od 45 do 90km i łącznym czasie 12h! Przed każdym treningiem pływackim były również 30 minutowe zajęcia na lądzie. To aspekt o którym wiele osób zapomina będąc w domu tłumacząc to brakiem czasu.

Regeneracja

Podczas obozu zawodnicy mogą się skupić tylko na treningu. Wszystko inne mają zapewnione. Każdy z uczestników mógł skorzystać z masażu sportowego czy sauny bez dodatkowych opłat. Odbyły się również sesje rozciągania które przyspieszyły regenerację zawodników. 

Zawody, rozmowy- rozrywka

Wspólny wyjazd to również świetna okazja do integracji grupy. W hotelu do naszej dyspozycji był bilard, ping pong, kręgielnia a także bar. Dodatkowo uczestnicy obozu mogli wziąć udział w turnieju piłki wodnej a także wewnętrznych zawodach narciarskich.

Partnerzy Obozu
• Herbalife- dzięki firmie Herbalife głównego sponsora Ironman Gdynia 70.3 każdy z obozowiczów mógł przyspieszyć swoją regenerację popijając podczas treningu odżywki. Dodatkowo podczas treningów na sali, każdy mógł spić specjalnie przygotowany napój H3O firmy Herbalife
• Finis- Producent sprzętu pływackiego. Dzięki nim, nasze treningi były bardziej urozmaicone. Dodatkowo każdy z obozowiczów mógł spróbować pływania w monopłetwie, z mp3, spadochronem i wieloma innymi gadżetami marki FINIS.

W imieniu kadry trenerskiej chcielibyśmy wszystkim uczestnikom podziękować za wspólny obóz. Bardzo miło nam było patrzeć na wasze zaangażowanie w treningi. Wiemy że praca którą włożyliście przyniesie efekty w sezonie. Do zobaczenia na kolejnych obozach!   

 

 

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska