Konsultacje w Rawie Mazowieckiej - Relacja.

 

W miniony weekend (06-08.11) byliśmy organizatorami konsultacji triathlonowych w Rawie Mazowieckiej. Główny nacisk położyliśmy na pływanie oraz sprawność ogólną. 


 

 

 


 

 

Rawa Mazowiecka położona jest w centralnej Polsce przy trasie ekspresowej S-8. Dojazd z Warszawy nie zajmuje więcej niż godzinę (90km). Zakwaterowanie odbyło się w hotelu Tatar - w zależności od preferencji do wyboru były pokoje 2 osobowe, 3 osobowe i 1 osobowe. Pływalnia oddalona była 5 minut spacerem od hotelu a hala sportowa 100m. Treningi biegowe realizowaliśmy wokół zalewu Tatar na którym latem odbywają się zawody Triathlonowe. 

Dwunasty raz

Był to już 12 wyjazd organizowany przez Kuźnie Triathlonu. W zgrupowaniu udział mógł wziąć każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania czy przynależności klubowej. Podczas każdego treningu byliśmy podzieleni na 3 grupy zaawansowania. Największy nacisk został położony na treningi pływackie oraz ogólnorozwojowe - trening biegowy służył nam głównie jako rozgrzewkę przed częścią ogólnorozwojową. Podczas rozpoczęcia obozu, uczestnicy jak zwykle mogli liczyć na drobne upominki od Kuźni Triathlonu oraz naszych partnerów.

Pływać, pływać, pływać

Obóz rozpoczął się w piątek wieczorem... od treningu pływackiego :) Przez 2,5 dni byliśmy 5 razy na basenie. Treningi trwały 90 minut w związku z czym wiele osób mogło wykonać swój miesięczny limit pływania w Warszawie. Każdy trening poprzedzony był rozgrzewką na lądzie. Podczas jednego treningu zawodnicy mieli do przepłynięcia od 1500 do 4400 metrów w zależności od poziomu zaawansowania. Główny nacisk położony był na technikę oraz wytrzymałość. Na ostatnim treningu zorganizowaliśmy wyścigi sztafet, które jak zwykle wzbudziły sporo emocji.

Treningi ogólnorozwojowe

Podczas codziennych treningów wiele osób zapomina o znaczeniu treningu ogólnorozwojowego. Podczas konsultacji odbyły się dwa treningi połączone ze sprawnością ogólną poprzedzone rozgrzewką biegową. Pierwszego dnia trenowaliśmy na sali gimnastycznej a później wykorzystaliśmy piękną pogodę do treningu na świeżym powietrzu. Gdzie poprawialiśmy naszą technikę biegu po wcześniejszej video analizie. 

Videonaliza

Podczas treningów pływackich nagraliśmy zawodników z trzech perspektyw aby jeszcze lepiej wytłumaczyć im błędy które uniemożliwiają szybsze pływanie. Nagrania obejrzeliśmy wspólnie wraz z analizą, później udaliśmy się na basen aby korygować technikę ruchu. 

SIŁA

Nasze zgrupowanie to również doskonała okazja do integracji środowiska triathlonowego, wymiany doświadczeń i przede wszystkim dobrej zabawy! 

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólny wyjazd! Jesteśmy pewnie że treningi które razem wykonaliśmy przyniosą pożądane efekty w sezonie. Jednocześnie zapraszamy na nasze kolejne zgrupowania:

 

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska