Bałkany Challenge 10.05-15.05.2023

  • Opis
  • Dla Kogo?
  • Informacje
  • Etapy
  • Cena
  • Zapisy
Bałkany Challenge to nowa formuła wyjazdu w naszym portfolio. Postanowiliśmy rozszerzyć już dobrze nam znane przejazdy z Warszawy do sąsiednich stolic. Tym razem proponujemy wam coś zupełnie innego! Zapraszamy na przejazd rowerowy ze Splitu do Podgoricy (Czarnogóra) krajobrazową trasą wzdłuż Riviery Makarskiej, położonej bezpośrendio nad Morzem Adriatyckim.
Koncepcja Wyjazdu
Wyjazd rozpoczniemy w środowe popołudnie bezpośrednim przelotem z Warszawy do Splitu Polskimi Liniami Loticzymi LOT. Dzień wcześniej w drogę z Warszawy do Chorwacji drogą lądową wyruszą rowery oraz bagaże uczestników. Po przylocie do Splitu udamy się do hotelu bezpośrednio położonym przy morzu. Tam odbędzie się oficjalne otwarcie Bałkany Challenge, złożymy rowery i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać pierwszego etapu. Podczas wyjazdu towarzyszyć nam będzie auto które będzie przewoziło nasze bagaże pomiędzy etapami, serwowało bufety na postojach oraz ratowało w przypadku defektów. W trakcie przejazdu zaplanowany jest dzień przerwy w trakcie którego bedzie można zrealizować trening biegowy, pływacki, spróbować przejażdżki na rowerach elektrycznych lub poprostu odpocząć :) Finał Bałkany Challenge zaplanowany jest w Podgoricy skąd uczestnicy wyjazdu udzadzą się bezpośrednim lotem do Warszawy, a ich rowery oraz bagaże wrócą busem.
Drogi w Chorwacji
W październiku przebywaliśmy na kilkudniowym obozie w Makarskiej gdzie testowalismy stan dróg i nastawienie kierowców do kolarzy. Testy zakończyły się całkowitym powodzeniem - drogi są w dobrym i bardzo dobrym stanie, kierowcy używają klaksonu w celu pozdrowienia lub ostrzeżenia kolarza, bardzo rzadko zdarzają się sytuacje klasycznego "obtrąbienia" kolarza.
Bałkany Challenge
HoursMinutesSeconds
Nasz wyjazd jest skierowany dla osób dorosłych uprawiających amatorsko triathlon lub kolarstwo. Etapy będą liczyć od 150 do 220 kilometrów. Nasza kolumna poruszać się będzie niezależnie od warunków atmosferycznych, tak by każdego dnia być bliżej celu.
Minimum
Aby wziąć udział w naszym wyjeździe musisz być w stanie przejechać ok. 50 kilometrów w grupie ze średnią powyżej 30km/h, dodatkowo powinieneś być w stanie przejechać 100 kilometrów samemu. Jeżeli spełniasz te 2 kryteria, i dobrze przepracujesz okres przygotowawczy będziesz mógł wziąć udział w Bałkany Challenge w komforcie. Jeżeli nie spełniasz powyższych kryteriów, możesz wziąć udział w naszym wyjeździe - ale musisz liczyć się z tym że część etapu będziesz pokonywał samodzielnie.
Przewidywana Liczba Uczestników:
0123456789001234567890
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/IMG_E3324.jpg
Bałkany Challenge rozpoczniemy przelotem z Warszawy do Splitu. Każdego dnia będziemy podzieleni na dwie grupy zaawansowania, i codziennie w asyście auta będziemy pokonywać od 100 do 180 kilometrów. Średnia prędkość na etapie zależy głównie od kierunku wiatru, poziomu danej grupy oraz ukształtowania terenu i waha się od 25km/h do 32km/h.
Zakwaterowanie
Po każdym etapie na uczestników czekać będzie wygodne zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych. Hotelu będą starannie dobrane z położeniem bezpośrednio przy morzu. W Makarskiej planowany jest dzień przerwy w trakcie którego zaproponujemy wam alternatywne aktywności.
Zakwaterowanie
Po każdym etapie na uczestników czekać będzie wygodne zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych. Hotelu będą starannie dobrane z położeniem bezpośrednio przy morzu. W Makarskiej planowany jest dzień przerwy w trakcie którego zaproponujemy wam alternatywne aktywności.
Godziny lotów
Przeloty odbędą się z lotniska Warszawa Chopina Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.
WYLOT:
Środa 10/05/2023
Warszawa -Split 14:05-16:05
POWRÓT
Poniedziałek 15/05/2023
Podgorica-Warszawa 16:50-18:50

Długość Etapów
EtapStartMetaDystansPrzezwyższenie
1SplitMakarska115km1530m
2MakarskaDubrovnik170km1901m
3DubrovnikKotor102km1254m
4KotorPodgorica80km1415m
Wyżywienie
Przed każdym etapem zaplanowane jest wspólne śniadanie. W trakcie każdego etapu zaplanowane są postoje z przekąskami regeneracyjnymi. W Makarskiej (dwa noclegi) dodatkowo zapewniamy obiadokolację.
Transport Bagaży
W trakcie etapu jedziemy bez żadnych dodatkowych plecaków. Wszystkie nasze bagaże przewozimy w aucie. Po dojechaniu do Podgoricy wszystkie bagaże (łącznie z rowerami) wracają busem do Warszawy.
Jak się przygotować do wyjazdu?
Bałkany Challenge to wymagający fizycznie projekt. Każdego dnia trzeba pokonać zaplanowany odcinek na rowerze. Dlatego aby jak najlepiej znieść trudy wyjazdu - zalecamy regularnym treningiem przed obozem. Przed startem powinieneś mieć na swoim koncie przynajmniej jeden treningów ponad 100 kilometrowy.
Co zabrać ze sobą?
Na wyjazd należy zabrać ciuchy kolarskie na każdą możliwą pogodę. Dobrze jest mieć kilka strojów dla większego komfortu. W przypadku opadów deszczu na etapie, czasami przebieraliśmy się również w trakcie tego samego etapu. Trzeba również pamiętać o żelach oraz batonikach z których będziecie korzystać pomiędzy postojami.
Finisz Bałkany Challenge
Finał Bałkany Challenge odbywa się w Podgoricy, gdzie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nastepnie bedzie możliwość wykąpania się, spakujemy rowery do busa i tego samego dnia uczestnicy wyjazdu wyruszą w drogę powrotną do Warszawy.
Czy jesteśmy ubezpieczeni?
Na wyjazd należy ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy do wykupienia OC rowerowego. Informacje o zalecanym ubezpieczeniu prześlemy na 2 tygodnie przed wyjazdem.
Bezpieczeństwo na wyjeździe
Jeżeli masz jakieś obawy przed wyjazdem nie bój się nas o tym poinformować. Jeżeli cierpisz na jakieś przewlekłe schorzenia powiedz nam o tym. Warto również zapisać sobie numer kontaktowy w telefonie: 604-584-593.
Środa
W środę w godzinach popołudniowych wylecimy z Warszawy w kierunku Splitu (wylot 14:20 z lotniska Chopina). Po wylądowaniu udamy się do hotelu na odpoczynek oraz przygotowania do rozpoczęcia naszego przejazdu przez Bałkany!
Zakwaterowanie
Hotel Štacija***
Hotel Štacija jest usytuowany przy plaży w miejscowości Kaštela, w zaledwie 5 km od lotniska w Splicie. Z wybranych pokoi roztacza się widok na morze albo ogród. Na terenie obiektu mieści się restauracja Štacija, która specjalizuje się w nowoczesnych interpretacjach tradycyjnych dań kuchni lokalnej. Wszystkie potrawy przygotowywane są z wysokiej jakości składników.
Etap I (czwartek)
Split-Makarska 115km
Etap I (czwartek)
Split-Makarska 115km
Pierwszy etap to przejazd z okolic lotniska w Splicie do Makraskiej. Etap rozpoczniemy od wymagającej wspinaczki w głąb lądu aby ominąć mocno zurbanizowany Split. Następnie czeka nas bardzo przyjemna i pofałdowana droga oddalona od morza o kilkadziesiąt kilometrów. Będziemy mogli tu zobaczyć drugie oblicze Chorwacji, kompletnie inne niż to które można zobaczyć na wybrzeżu. Osatatnie 20 kilometrów to droga z tendencją w dół do Makarskiej - pierwszego postosju na wyjeździe.
Makarska
Riwiera Makarska znajduje się na południu Chorwacji, w historycznej krainie zwanej Dalmacją, a dokładniej w jej środkowej części. Chorwacja kojarzy się przede wszystkim z wybrzeżem, ale nie można zapomnieć o górach, które tworzą jej pocztówkowy krajobraz. Riwiera Makarska od lądu osłaniana jest przez masyw górski Biokovo, uznawany za jeden z najpiękniejszych fragmentów Gór Dynarskich w Chorwacji.
Zakwaterowanie
Valamar Meteor****
Nowocześnie urządzony obiekt Valamar Meteor Hotel położony jest bezpośrednio przy plaży. W hotelu dostępny jest kryty (25m) i odkryty basen, a także sauny i centrum odnowy biologicznej. Hotel oferuje elegancko urządzone pokoje oraz apartamenty, a także ekskluzywną restaurację, serwującą umiejętnie przygotowane posiłki

Dzień Przerwy (piątek)
Po pierwszym dniu podróży, w Makarskiej planowany jest dwudniowy pobyt. Będzie to świetna okazja aby zrealizować trening biegowy, pływacki lub poprostu będzie można odpocząć :) W Makarskiej można spróbować jazdy na elektrycznym rowerze MTB i wjechać na największy szczyt w okolciy - Góra Świętego Jerzego (1762m n.p.m) - droga na góre to blisko 35 kilometrowy podjazd!
Etap II (sobota)
Makarska-Dubrovnik (180km)
Etap II (sobota)
Makarska-Dubrovnik (180km)
To najdłuższy etap Bałkany Challenge. Tuż po starcie czeka nas wspinaczka jedną z bardziej widokowych tras jaką kiedykolwiek będzie wam dane jechać w życiu. To ok. 15 kilometrów wspinaczki na wysokość 600m n.p.m. Na 90 kilometrze czeka nas krótki przejazd przez Bośnie i Hercegowinę. Dalej droga prowadzi do samego Durovnika wzdłuż wybrzeża ze świetnymi widokami na morze!
Dubrownik
Dubrownik to najpiękniejsze i najpopularniejsze miasto Chorwacji. Zachwyca licznymi zabytkami oraz wspaniałą starówką, wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bogactwo zabytków, muzeów i galerii. Zapierające dech w piersiach widoki, gwarantowana dobra pogoda i przyjemne plaże
Zakwaterowanie
Valamar Komodor***
Hotel Komodor jest usytuowany w Dubrowniku na półwyspie Lapad, 50 metrów od plaży. Oferuje on taras z odkrytym basenem, bezpłatnymi leżakami i parasolami oraz bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, a niektóre z nich dysponują balkonem. W łazience znajduje się wanna lub prysznic oraz suszarka do włosów.

Etap III (niedziela)
Dubrownik-Kotor 105km
Etap III (niedziela)
Dubrownik-Kotor 105km
Trzeci etap charakteryzuje sie najminiejszymi przewyższeniami z całego przejazdu. Najwyższy punkt to zaledwie 380m n.p.m. Droga w całości prowadzi wzdłuż wybrzeża. Na koniec czeka nas przejazd wzdłuż Zatoki Kotorskiej. Dla zawodników przygotowujących się do Ironmana ten dzień zakończy się przebieżką biegową po etapie :)
Kotor
Kotor, położony u podnóża urwiska, otoczony surowymi górami przybrzeżnymi, z wodą zatoki delikatnie spływającą po jej brzegach, jest główną atrakcją i imiennikiem Zatoki Kotorskiej. Położone w południowo-wschodnim zakątku wewnętrznej zatoki, to cudowne historyczne miasto jest jednym z prawdziwych klejnotów Bałkanów i jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia wiosną w Europie
Zakwaterowanie
Pensjonat VIKTOR
Obiekt oferuje taras oraz pokoje z klimatyzacją. To nocleg o nieco niższym standardzie od poprzednich, za to bezpośrednio w sąsiedztwie starej części Kotoru.
Etap IV (poniedziałek)
Kotor-Podgorica 90km
Etap IV (poniedziałek)
Kotor-Podgorica 90km
Po starcie etapu czeka nas najtrudniejszy moment całego wyjazdu... To 20 kilometrowa wspinaczka na wysokość ponad 1000m n.p.m przez zjawiskowe serpentyny kotorskie. Ten podjazd na długo zapadnie w waszej pamięci! Po pokonaniu tego punktu czeka nas bardzo długi łagodny zjazd w okolice stolicy Czarnogóry. Osattnie 20 kilometrów będzie już całkowicie płaskie.
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/kotor-czarnogora.jpg
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/shutterstockRF_662032261.jpg
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/kotor-czarnogora.jpg
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/makarska_port.jpg
https://cdn.kuznia-triathlonu.pl/wp-content/uploads/2022/10/90070302_10157482889492885_3303375968600588288_n-1280x960.jpg
Koszt wyjazdu:
4299zł
Cena Zawiera
- Zakwaterowanie ze śniadaniem po każdym etapie w pokoju 2, 3 lub 4 osobowym
- Przelot PL LOT na trasie Warszawa-Split oraz Podgorica-Warszawa
- Transport bagaży oraz roweru do Splitu oraz z Podgoricy do Warszawy
- Transport bagaży pomiędzy etapami
- Opiekę trenera podczas etapu
- Starannie dobraną trasę każdego etapu
- Bufety podczas etapu
- 2 obiadokoalcje w Makarskiej
Cena nie zawiera:
- Ubezpieczenia podróżnego
Dodatkowo płatne:
- Dopłata do zakwaterowania w pokoju z widokiem na morze 399zł (Makarska/Dubrownik)
- Dopłata do zakwaterowania w pokoju 1 osobowym (na zapytanie)
Płatność:
Po zapisie w ciągu 3 dni roboczy należy wpłacić zaliczkę na konto w wysokości 800zł.
Druga rata 800zł płatna do końca Stycznia, dopłata do całości powinna nastąpić do końca Marca.
Numer Konta: 92 1140 2004 0000 3402 7508 4109 - Rafał Pierścieniak
Tytułem: Imię i Nazwisko Bałkany Challenge
Godziny Lotów
Środa 10.05.2023:
Warszawa Chopin 14:20 - Split 16:20
Poniedziałek 15.05.2023
Podgorica 16:50- Warszawa Chopin 18:50
Rezygnacja
• W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego.
• W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni potrącana jest zaliczka.
• W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu.
• Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.